MTB Jeugdafdeling noodgedwongen opgeheven
OLDENZAAL – De fietssport loopt al jaren tegen een populariteitsprobleem aan. Daar waar de balsporten het (bijna) achterover kan leunen om nieuwe leden binnen te krijgen, is dat voor de mountainbike en wielrennerij een stuk lastiger. Als het dan niet lukt om een ledenbestand te blijven vullen, moeten er noodgedwongen keuzes gemaakt worden. Arno van Lochem, (ex)voorzitter van de MTB Jeugd, ligt dit besluit toe.
“Een jaar of tien geleden ben ik als begeleider terecht gekomen bij de MTB Jeugd, omdat mijn zoon daar fietste. Wat een leuke bezigheid is dat geweest! Prachtig om die jongens en meisjes lekker fanatiek bezig te zien in de natuur en hun best te doen het uiterste uit zichzelf en hun fietsjes te halen. Echter liep de laatste jaren het ledenaantal steeds verder terug… Af en toe was er weer een kleine opleving in het ledenaantal, maar de algemene tendens was toch een terugloop. Tot begin dit jaar het ‘dramatische’ aantal van drie leden werd bereikt… een dieptepunt. Als er dan ook nog één daarvan 18 geworden is en officieel niet meer mee mag fietsen met de jeugd, hou je er nog minder over. Ook is niet altijd iedereen op de training aanwezig, dus het kwam voor dat je met één lid of zelfs zonder lid aan de aanvang van een training stond. Vanwege deze reden hebben we moeten besluiten om de handdoek in de ring te gooien. Het is helaas niet anders. Om leuk training te geven dien je een redelijk aantal leden tot je beschikking te hebben, bij een gebrek daaraan wordt het erg lastig.
Indien er echter mensen zijn die denken ‘Maar dat mag niet gebeuren,’ en heb je goede ideeën over het voortzetten van de MTB jeugdafdeling, dan kun je je melden bij het bestuur!”
Arno van Lochem
(ex)voorzitter MTB Jeugd

