Fietsweekend Sauerland

 In Nieuws | Toerafdeling

DIEMELSEE (DE) – Binnen de OWC gaat een vaste groep al vele jaren een weekend weg om te fietsen. Ditmaal ging de trip naar een locatie in Sauerland, nabij de Diemelsee. Een terublik!

“Dit gebied ligt in hoog Sauerland en kenmerkt zich voor de fietser door goede rustige wegen met telkens het nodige hoogteverschil. Vaak langere klimmen van 7 á 8 procent, maar ook klimmetjes met extremere percentages. Vrijdagochtend waren we tegen het einde van de ochtend in de buurt van de eindbestemming Helminghausen. Vanwege een wegopbreking moesten we nog eerst een stukje omrijden voordat we daadwerkelijk op de locatie ‘Landhaus Diemelsee Haupthaus’ aankwamen. Het onderkomen bleek een 200 jaar oud pand, dus gedateerd, maar wel netjes en voorzien van alle gemakken. Na een eenvoudige lunch met koffie maakten we ons op voor de eerste rit van zo’n 65 kilometer. Door de 1050 hoogtemeters en het warme weer een best inspannende rit. De eerste 5 kilometer richting Thulen was het direct klimmen met stijgingspercentages van zo’n 11 procent. Daarna ging het verder richting Aabachtalsperre. In een afdaling hadden we de smalle afslag naar de Talsperre bijna gemist. Zou anders jammer zijn geweest, want het was een mooi gebied om door te fietsen. Daarna ging het via Bad Wünnenberg verder richting Fürstenberg, waar we een cola met Kuchen hebben genuttigd. Via een lange venijnige klim met percentages die steeds verder opliepen naar Marsberg, daarna ging het via meerdere min of meer venijnige klimmetjes naar de Kalvarienberg en met een soort lange afdaling door naar Giershagen. Het laatste stuk ging vervolgens weer op en neer terug naar Helminghausen.

Met een welverdiend pilsje keken we daar terug op een redelijk pittige, warme, maar erg mooie tocht. De tweede dag hadden we er dan ook weer heel veel zin in. Hiervoor was een tocht van 100 kilometer gepland met 1170 hoogtemeters. Het eerste stuk was een mooie rustige aanloop door een dal langs de Diemel richting Marsberg. Vervolgens ging de route verder richting Bad Arolsen. Daar zijn we gestopt voor een koffie met gebak. Helaas bleek de bediening daar erg amateuristisch en het schoot dan ook niet op. Toen iedereen uiteindelijk was voorzien weer verder door Bad Arolsen richting Twistestausee. Bad Arolsen bleek een leuke plaats met vele terrasjes (waar we dus veel beter onze koffiestop hadden kunnen maken). We fietsen over een landweggetje langs de Twistestausee die met het warme weer een prachtig uitzicht bood. Vervolgens ging het verder naar Korbach, wederom een leuke plaats. Omdat we inmiddels door de hoge temperatuur behoorlijk dorstig waren, zijn we daar gestopt voor een cola. Vanuit Korbach ging het weer verder richting Diemelsee, waar we voor die avond alvast een eetadres gingen reserveren.

De derde dag was tevens de dag van de terugreis. Na het ontbijt vertrokken we eerst voor een kortere tocht van ongeveer 50 kilometer en 680 hoogtemeters. We vertrokken in tegengestelde richting van de vorige dag langs de Diemelsee, een rustig begin. Daarna via kleinere wegen met de nodige klimmetjes richting Usseln. In Usseln gingen we via een smal weggetje omhoog naar de Graf Stolberg Hütte, waar we met koffie en gebak genoten van het mooie uitzicht. Van daaruit weer terug naar Usseln en toen door naar Willingen. Vanuit Willingen ging het met het nodige klimwerk weer terug naar ons logeeradres. Helaas zat het er toen al weer op en na het nuttigen van een kleine lunch vertrokken we weer richting Oldenzaal.

We hebben ons meerdere keren verbaasd over de rustige wegen en de erg mooie omgeving waar we in hebben gefietst. Maar bovenal leverde de supergezellige sfeer binnen de groep een extra reden om terug te kunnen kijken op een meer dan geslaagd weekend.”

Harry Olde Keizer

Recent Posts