Amateurs leggen seizoensbasis in Zuid-Limburg

 In Nieuws | Amateurs, Nieuws | Voorpagina

VALKENBURG – Maart staat in het teken van de laatste voorbereidingen op het wedstrijdseizoen. Voor de amateurs van OWC betekende dat: drie dagen trainen in Zuid-Limburg! Qua weersvoorspelling een flinke gok, maar de weergoden waren zeer gunstig gezind: ‘kort-kort’!

Tom Wensink deed verslag:

“Drie dagen trainen in Zuid-Limburg rond eind maart. Dat is een flinke gok, gelukkig waren de weergoden ons zeer gunstig gezind. “Kort-kort” met een windjack en armstukken achter de hand snelde de gele armada over de fietspaden. 

Vrijdag om 09.00 uur vertrek vanaf het OWC clubgebouw in de ploegleiderswagen en de teambus. De organisatie had een routeboek gemaakt, met 3 flinke ritten op het programma. Na aankomst bij het Parkhotel Valkenburg gelijk de wielerkleding aan zodat de eerste rit gemaakt kon worden. De rit begon vlak en eindigde met bekende klimmetjes als: Geerweg, Sibbe, Wolfsberg, Loorberg, Camerig, Kruisberg, Eyserbosweg en de Fromberg. 105 kilometer met 1450 hoogtemeters, de kop is eraf. ’s Avonds is er aangesterkt met enkele tarwesmoothies en is de wielerkennis getest in een door onze docenten zelfgemaakte ’30 seconds quiz’.

Zaterdag stond de koninginnenrit door België op het programma met vier beklimmingen van de 4e categorie en 4 beklimmingen van de 3e categorie. Bij Lac de Gileppe gooide Niek een knuppeltje en ontstond de vroege vlucht. Echter bij Le Rosier koos hij eieren voor zijn geld en omzeilde hij het zwaarste gedeelte van de rit. De gele armada denderde voort en met wind tegen werd Nederland bereikt. De tankjes waren goed leeg en er is zelfs een klim gelopen: ‘slecht asfalt en een auto op de weg’ was het excuus. ’s Avonds op de bonnevooi naar Valkenburg waar de nodige pizza’s soldaat zijn gemaakt.

De laatste dag zat iedereen wat mottig aan het ontbijt; 280 kilometer in de benen en een uur eerder door het verzetten van de klok. Toch moest de slotrit nog afgewerkt worden, een echte rit voor sprinters. Onderweg 1 klim van de 3e categorie: de Baraque Michel-Est. En groupe werd deze beklommen onder de bezielende leiding van de Kampjes. In de afdaling werd er tempo gemaakt en was er ruimte om even lekker te snokken. Vervolgens in moordend tempo naar het Hijgende Hert voor het eerste appelgebak dit weekend. Helaas is deze stop vakkundig voorbijgereden, maar de ploegleiding streek met de hand over het hart en 10 kilometer voor Valkenburg is er dan toch gestopt voor een echte Limburgse vlaai.

De basis voor de trainingswedstrijden in Enter is gelegd. Onze clubkampioen maakt 2 april zijn debuut in de Ronde van Herxen. De gewone stervelingen treden 18 april aan in Ureterp.”

De amateurs bedanken de organisatie, de vereniging en sponsoren: “Het was een zeer geslaagd weekend!”

Recent Posts